مشاوران ايران
شرکت علمی پژوهشی مشاوران ایران با تیمی مجرب و متخصص از دانشجویان دانشگاهای دولتی تهران آماده خدمت رسانی و ارائه مشاوره برای انجام پایان نامه شما دانشجوی گرامی میباشد.
RSS Feed
 • تعداد بازديد : 24150
 • تعداد نوشته ها : 50
 • تعداد نظرات : 0


 • در قسمت قبلی (بهترین روش پایان نامه نویسی برای آنها که پایان نامه را دوست ندارند – قسمت اول)  به بعضی از مهم ترین کارهایی که لازم است دانشجویی که پایان نامه نوسی را دوست ندارند و در عین حال مجبورند در حداقل زمان ممکن کارشان را آماده کنند، اشاره کردیم. حالا قسمت دوم این مطلب را می خوانید
  .توجه فرمایید که شرکت مشاوران ایران تمام تلاش خود را برای آموزش شما دانشجویان گرامی در خصوص افزایش سطح اطلاعات عمومی شما دانشجوی گرامی برای انجام پایان نامه کارشناسی ارشد انجام میدهد. شعار شرکت ما : 

  دانش دانشگاهی بدون واسطه، در دسترس همگان
  ادامه مطلب ...

  موضوع مطلب : پایان نامه نویسی
  بهترین روش پایان نامه نویسی برای آنها که پایان نامه را دوست ندارند آموزش پایان نامه نویسی برای کسانی که دوست ندارند . میتوانید حتی اگه علاقه ای به پایان نامه نویسی نداری ، پایان نامه خود را انجام دهید. بهترین راه نوشتن یک پایان نامه چیست؟ این سوال را وقتی می شود پاسخ داد که بدانیم هدف و مقصدمان از نوشتن پایان نامه چیست؟ معمولا دانشجویانی که صرفا به دنبال نوشتن پایان نامه برای فارغ التحصیلی و اخذ مدرک اند (و علاقه ای به فرایند تحقیق و پژوهش ندارند و موضوع یا مساله ای هم که متناسب با پروپوزال باشند در اختیار ندارند)، نگاه و برخوردشان با ماجرای نگارش پایان نامه ، کاملا متفاوت از دانشجویانی است که به این جریان علاقه دارند و دوست دارند در چارچوب رشته شان بر روی یک موضوع خاص که ذهن و فکرشان را مشغول کرده کار کنند.

  بنابراین می توانیم بگوییم ما دو دسته کلی از دانشجویان داریم: آنهایی که به پایان نامه، صرفا به عنوان یک تکلیف خسته کننده و غیرقابل تحمل نگاه می کنند که «مجبورند» برای فارغ التحصیلی شان با آن سروکله بزنند، و آنهایی که به فرایند نگارش و آماده سازی پروپوزال و پایان نامه علاقه دارند و می خواهند یک کار تحقیقاتی جدی را در پایان تحصیل شان انجام دهند.  ادامه مطلب ...

  موضوع مطلب : پایان نامه نویسی
  اماده-شدن-برای-پایان-نامه

  شش مهارتی که هر محقق، قبل از آغاز پایان نامه باید کسب کند.

  در این بلاگ به توضیح شش مهارتی که باید هر محقق برای شروع پایان نامه داشته باشد را تشریح کرده ایم . معمولا در کتاب ها و کارگاه های آموزشی روش تحقیق، «انتخاب موضوع»، اولین گام پایان نامه نویسی معرفی می شود. اما اجازه دهید قبل از آن، به یک موضوع بسیار مهم اشاره کنم. موضوعی که هرچند «رسما» به عنوان مرحله ای از مراحل ابتدایی تحقیق به آن اشاره ای نمی شود، اما تجربه نشان داده که تاثیرش در انجام یک کار خوب تحقیقی، بسیار زیاد است و همه کسانی که به صورت حرفه ای به کار پژوهش و تحقیق مشغولند، عملا به این مساله واقفند. اما آن چیست؟

  اجازه بدهید موضوع را با مثالی روشن تر کنیم.وقتی قرار است به یک پروژه تحقیقاتی وارد شویم، یعنی دقیقا قرار است چه کار کنیم؟ 
  ادامه مطلب ...

  موضوع مطلب : مقالات انجام پایان نامه - پایان نامه نویسی
  ضریب تاثیر یا ایمپک فاکتور (impac factor) چیسیت ؟ضریب تاثیر چیست (impact factor (IF))  ؟ ضریب تاثیریک ژورنال علمی ، بیانگر میانگین تعداد استنادها (مرجع خوردن یا citationsمقالات آن ژورنال درسایر ژورنال ها و مراجع علمی است (روش محاسبه آن در ادامه  خواهد آمد). ولذا این ضریب در واقع بیانگر اعتبار آن ژورنال در زمینه پژوهشی خود در میان سایر ژورنال ها می باشد. (ژورنالی باIFبالاتر اهمیت بیشتری نسبت به ژورنالی با IF پایین تر دارد). ضریب تاثیرIFتوسطEugene Garfieldبنیانگذار موسسه Institute for Scientific Information (که با نام ISI شناخته میشود) تعریف و تدوین شد. هرچند که در سال ۱۹۹۲ با خریداری این موسسه توسط شرکتThomson Scientific & Healthcareبه نام Thomson ISI شناخته میشود. محاسبه مقدار IF یک ژورنال بر اساس رابطه Impact Factor = α / β انجام میگیرد. که مقدار α برابر تعداد دفعات مرجع خوردن (نقل شدن) مقالات ژورنال در سایر ژورنال های ایندکس شده JCR  در طول دو سال اخیر بوده و مقدار β تعداد مقالات انتشار یافته توسط ژورنال در طول دو سال اخیر است. ولذا مقدار IF یک ژورنال در سال ۲۰۱۵ بر اساس اطلاعات دو سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۳ می باشد. (در حقیقت IF سال ۲۰۱۴ در گزارش سال ۲۰۱۵ ارائه خواهد شد)از سال ۱۹۷۵ هر ساله برای ژورنال های ایندکس شده در فهرست JCR (Journal Citation Reports) ضریب تاثیر آنها محاسبه و اعلام میگردد.

     ادامه مطلب ...

  موضوع مطلب : پایان نامه نویسی
  X